BP-ART Kulturális Egyesület


Az alapítás éve:
Levelezési cím:
Mobil:
E-mail:
Honlap:
Elnök:
Ügyvezető alelnök:
Tagok száma:
Bírósági végzés:
Nyilvántartási szám:
Adószám:
Bankszámlaszám:


Társulásunk különböző művészeti elismerésekben részesített festőkből, grafikusokból, szobrászokból és keramikusokból áll. 2014-es bejegyzése óta számos kiállítást szervezett, A BP-ART célja a kortárs képzőművészet megjelenítése tematikus kiállításokkal, nemcsak tagjai, hanem vendégművészek bevonásával is. Több kiállításunk a Magyar Művészeti Akadémia és az V. kerületi Önkormányzat (Belváros) hathatós támogatásával valósult meg és önerőből is szerveztünk kiállításokat, az országon belül (pl.-ul Szekszárd, Dörgicse, Budapest több helyszínen) és az országon kívül ( Kassa, Dunaszerdahely) . Az kiállításokról bemutató készült, amely szerepelt a Hegyvidék tv-ben,, valamint Nagy András grafikusművész-képszerkesztő tollából a HITEL c. folyóiratban és a napi sajtóban is.
Guti J. Soma festőművész elnök
A BP-ART Kulturális Egyesület kiemelt célja az egyes művészeti ágak, főképp a képző- és iparművészet népszerűsítése. A kortárs alkotások mindazokhoz szólnak – vélekedik az Egyesület – akik fogékonyak, vagy azzá válhatnak a művek iránt. A modernitás és a hagyományokra (is) támaszkodó magyar és nemzetközi stílusjegyek nem ellentétei egymásnak. Noha a progresszív és a tradicionális megközelítések a művészetekben párhuzamosan léteznek, a kortárs alkotók nem, vagy csupán elvétve nyúlnak az értékálló hagyományos eszközökhöz. Ugyanakkor a tradíciók folytatói talán túlzott mértékben ragaszkodnak a sok évszázada bevált, és a népies formanyelvhez, s a XXI. század megközelítéseit legföljebb elvétve alkalmazzák. E mesterséges határokat igyekszünk lebontani. Az a célunk, hogy újszerűség és tradíció, kiérlelt stílus és kísérletezés közeledjenek, sőt támogassák egymást.
A BP-ART programokat szervez, amelyek komplex módon a művészeteket a mindennapokba illeszti be. A BP rövidítés a belvárosi polgár elnevezésre utal, miszerint az egyesület polgári értékrendet tartja mérvadónak, célcsoportja tehát a magyar polgárság. Célunk, hogy egy-egy kiállítás ne csak a szakmai szereplők megjelenéséből álljon, hanem a polgár is érzékelje, az, hogy a művészet nem elefántcsonttorony és nem csak múzeum, hanem jusson el a művészet az otthonokba és egyéb terekbe formálva a társadalom ízlését.